• 0538 248 72 62
  • kayseriyarka38@gmail.com

Yarka Tavuk

Yarka Tavuk

 

Tavukçuluk, gelir ve kar elde etmek amacıyla kümeslerde ya da sektörün genişliğine göre uygun tesislerde et, yumurta ve canlı tavuk üretimi olarak tanımlanabilir. Tavuk yetiştiriciliğini organik yumurta yemek için yapanların yanında bu işten kazanç sağlamak için yapanlarda vardır.

Türkiye tavuk ve yumurta üreticiliğinde her geçen gün ciddi bir ilerleme kaydediyor. Ülkemizin en modern sektörü olan kanatlı hayvan üretimi ve yumurta üretimi her geçen gün olağanüstü bir büyüme göstermektedir. Dünya geneline baktığımız zaman da yine Türkiye’yi ilk dörtte görmekteyiz.

Türkiye kırk beş ülkeye tavuk eti on dokuz ülkeye de tavuk yumurtası ihracatı yapmaktadır. Sektörde verimliliği sağlamanın ve dışarıya da ürün ihraç edebilmenin en önemli yönü de portföyünü dinamik tutmaktan geçmektedir. Bunun için her geçen gün sektör kendini yenilemekte daha fazla verim alabilecek çalışmalar ve araştırmalar yapmaya yönelerek verimini arttırmaktadır. Verimi arttırmanın bir yolunu da yarka tavuğu yetiştirmekte bulmuşlardır. Yarka tavuğu verimli bir yumurta tavuğudur. Ortalama bir buçuk kilo ağırlığa sahip olan bu tavuk türü on sekiz haftalık olduklarında yumurtlamaya başlarlar. En çok kazanca sebep oldukları dönem ise yirminci haftadan sonraki dönemleridir. Yarka tavuğundan gelir elde etmek isteyenler civciv alıp yetiştirmelidir. Yumurtadan tavuk elde etmek yerine civciv alınıp yumurtlama dönemini hızlandırmak istenirse bu yol izlenirse daha fazla kazanç sağlanmış olunacaktır. Böylelikle kuluçka dönemine ayrılan zaman yerine civciv büyütülerek daha çabuk yumurta üretimine geçilecektir.

Yarka tavuğu yaklaşık üç ile dört yıl verimli bir şekilde yumurta elde edilebilen bir tavuk türüdür. Yıllık ortalama üç yüz ile üç yüz elli adet yumurta vermektedir bir yarka tavuğu. Buda bize yarka tavuğunun yılın hemen, hemen her günü yumurta verdiğini göstermektedir.

Bu sektörde kazanç sağlamanın diğer yolu da uygun yemi sağlamaktır. Eğer tavuk üretimini yapan ve bunu kazanç haline getiren kişi elinde imkânı varsa kullanacağı yemi de kendi üretmelidir. Eğer imkân yoksa bir tavuğun bir yılda yiyebileceği ortalama yem hesaplanarak en uygun ve en kaliteli yem temin edilmelidir. Tavuklar için folluklar sayıya göre ayarlanmalı ve verim artırılmalıdır. Ortalama beş tavuğa bir folluk ayarlanmalı yine tavuk sayısına göre kalacakları tesis hazırlanmalıdır.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz istatistikler ve durumlar doğrultusunda bugün sektör içerisine baktığınız da Kayseri Yarka firmamızın da başarılı bir çalışma ve üretim gerçekleştirmiş olduğunu görebilirsiniz. Tavuk üretiminde ve de alımında önemli konu bilinen firmaları tercih etmektir. Çünkü bir takım merdiven altı firmalar da sektör içerisinde var olmakla birlikte gerekli olan özeni göstermediklerinden dolayı da verim tam olarak elde edilmemektedir. Kayseri Yarka satışı yapan firmamız bu konuda profesyonel çalışmasını her zaman sürdürmüş ve de sürdürmeye devam etmektedir. Bunun için çekinmeden güvenli bir şekilde alımlarınızı gerçekleştirebilir ve en doğal ve sağlıklı yönden üretilmiş yarkalara da sahip olabilirsiniz. Amacımız yalnızca Kayseri değil Türkiye’nin tüm noktasına hizmetimizi sorunsuz bir şekilde ulaştırmaktır bunu da sağlamış olduğumuz üretim tesislerimiz ve araçlarımızla çok rahat bir şekilde gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bizim için en önemli konu yarkalarımızın sağlığıdır. Normal şartlar altında üretimi gerçekleştirilen her yarka ayrı bir incelemeden ve sağlık kontrolünden geçerek müşterilerine hazır bir şekilde bekletilir. Sektör içerisinde bugüne kadar memnuniyetsizlik durumları yaşadıysanız bu henüz bizimle tanışmış ve çalışmış olmamanızdan kaynaklanır. Bu nedenle de yarkalarımızla birlikte siz değerli müşterilerimize her zaman ulaşılabilir bir adreste olmayı tercih ettik. Bizimle sitemiz üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Rating: 5
admin

Yarka Tavuk” üzerine 14 düşünce

MehmetYayın tarihi  7:46 pm - Eki 27, 2017

Ataks yarka ne nedir sipariş versek ne zaman elimizde olur trabzon

Fatih kepezYayın tarihi  9:52 pm - Şub 1, 2018

ıy günler nigde edikli kasabasından yazıyorum kayseri ye olan uzaklığı 100 km atak yarka cinsi olan tavuktan almak istiyorum 50 adet fiyatiniz nedir gönderme imkaniniz varmi birde kaç haftalık lar

Şevket çelikYayın tarihi  10:16 am - Şub 9, 2018

Adıyamana 100 adet gönderebilirmisiniz

Şevket çelikYayın tarihi  10:18 am - Şub 9, 2018

Ataks yarka cinsinden 100 adet istesek gönderebilirmisiniz

Ali babaYayın tarihi  10:33 pm - Kas 29, 2020

Aksaray Ortaköy’e 100 adet ataks yarka fiyatı ne olur

Yucel yurdaerYayın tarihi  10:41 am - Mar 13, 2021

Gökçeadaya veya çanakkaleye gönderiminiz olur mu 100adet ataks yarka fiatı nedir

AlptekinYayın tarihi  10:09 pm - May 24, 2021

Merhaba Niğde Merkezdeyim 100 Adet Yarka Niğde Teslim Kaç Tl dir

Rating: 5

Mesajınızı bırakın

Facebook Sayfamız
Call Now ButtonHemen Ara