• 0538 248 72 62
  • kayseriyarka38@gmail.com

Tavuk Çeşitleri

Sektör içerisinde yarka dediğiniz zaman aslında tavuk çeşitleri arasında her zaman ön plana çıktığını görebilirsiniz. Ancak bu konu daha çok ilgilendirenlerin yakından alakasını çektiği için konuya hakim olmayanlar yarka teriminin de ne olduğunu çok fazla bilmeyeceklerdir bu nedenle de ilk önce yarka nedir bunu anlatarak başlamak istedik.

YARKA NEDİR?

Yarka yumurta tavuklarının henüz yumurtlamaya başlamadan önceki son halidir. Demek yerinde olacaktır. Bir tavuğun tam anlamıyla yetişkin yani yumurtlamaya hazır olabilmeleri için yaklaşık olarak 20 haftalık bir zamanın geçmesi gerekir. Yumurtlama ancak bu dönem sonrasında olacaktır. Yarka tavukları da bu yüzden önemlidir. Bu dönemde tavuğa gösterilecek her türlü özen onun gelişim sürecini etkileyeceği gibi aynı zamanda onun sağlıklı bir şekilde gelişmesine de neden olacaktır. Firmamız Kayseri yarka bu konuda kesinlikle her zaman parmakla gösterilen firmaların başında olmuştur. Üretimi gerçekleştirilen ve de yarka dönemindeki her tavuk tamamen hijyen kuralları çerçevesinde bakım işlemine tabi tutulur ve sürekli olarak sağlık kontrollerinden geçirilmektedir. Firmamız yarkalarımızın gelişim süresince en çok doktor kontrollerine önem verdiğinden dolayı üretim tesisimizde bir veterinerimiz de bizimle birlikte hazırdır. Buradan hareket ederek başlığımızda belirttiğimiz gibi yarka demek bir civcivin 17. Haftasından sonra 20. Haftasına kadar olan gelişimsel sürecidir diyebiliriz. Yarka döneminde tavuklar yumurtlamazlar bu nedenle de burada iyi bir bakım demek 20. Haftadan sonra tavuğunda yumurtlamasının sağlıklı bir şekilde sonuçlanmasına neden olur.

Yarka tavuk

Yarka tavuklar her zaman bakımı önem ister çünkü artık bir nevi ergenlik dönemidir ve bu 3 haftalık süre sonrasında da üretime geçmeye başlayacaktır. Sizin burada yapabileceğiniz doğru hamlelerde üretiminizin başarıyla maddi kazanca dönüşebileceği anlamına gelecektir. Bu nedenle de yarka tavuk alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey bizim gibi işini bilen ve plansız hareket etmeyen firmalardan alımlarınızı gerçekleştirmektir. Sektörde bugüne kadar her zaman lider olmamızın da bundan sonra lider olarak da gösterilmemizin de birinci temeli budur.  Biz yaptığımız her üretim ve gelişim sürecini kayıt altında tutarak tamamen bilimsel veriler ışığında hareket etmeyi tercih ederiz bunun içinde her şeyi itinayla yapmaya özen gösteririz.

Yumurta tavuğu

Tavuk üretiminin en önemli ayağı yumurta kısmıdır. Çünkü özellikle yumurta tavuğu beslemenin amacı yumurta üretimini sağlayabilmektir. Bunun için de planlı bir şekilde hareket etmek özellikle de yarka döneminde sağlıklı bir tavuk elde etmek gerekir. Eğer ki yumurta tavuğunuz standartlar çerçevesinde yetiştirilmiş ise o zaman doğru ve verimli bir şekilde yumurta alamama gibi bir durum söz konusu değildir. Ülkemiz yumurta ve tavukçuluk sektöründe dünyanın önde gelenleri arasında yer alır çünkü bu konuda gerek iklim gerekse bitki örtüsü de buna müsaade etmektedir. İşini bilen doğru kişilerle çalıştığınız da yumurta üretimini de yumurta tavuğu üretimini de çok güzel bir şekilde yapabilmeniz sağlanmış olacaktır.

Yarka satışı

Firmamız Kayseri yarka satışı noktasında yalnızca bölgesel anlamda değil ulusal anlamda da oldukça başarılı sonuçlara imza atmış ve de atmaya devam etmiştir. Bünyemizde yetiştirdiğimiz tüm yarka ve yumurta tavuklarımız bu konuda usta ellerde olduklarından dolayı da en doğru kararı vermiş olacağınızı bilmelisiniz. Bu konuda özellikle ataks yarka üretimimize çok önem vermekteyiz. Çünkü bilinir ki sektörde yumurtadan kazanç sağlamak isteniyorsa ataks cinsleri çok önemlidir.

Ataks yarka

Yumurta ve tavukçuluk sektörü denildiğinde akla gelen ilk tavuk cinsi Ataks yarka olmuştur. Çünkü yumurta noktasında her zaman en yüksek verimi alabilirsiniz. Ataks yarka için son dönem gelişmelere baktığınız da organik bir yumurta üretimi için gerekli olduğunu söyleyebiliriz.

Facebook Sayfamız
Call Now ButtonHemen Ara