• 0538 248 72 62
  • kayseriyarka38@gmail.com

Lohman Brown Tavuğu

En son teknolojik gelişmelerden haberdar olan firmamız Yarka Üretim tesislerini bu teknolojik gelişmelerden faydalanarak yapılandırmış ve oluşan bu yapılandırma sonucunda Lohman Brown cinsi Yarka üretimimiz gerçekleşmektedir. Kayseri Yarka para kazanmaktan ziyade kalite, öz güven ve sağlığı hedefleyen çalışma sistemi ile her zaman sizin yanınızda yer almaya devam edecektir.

Ülkemizde tavukçuluk sektörü ve tavuk yetiştiriciliğine bağlı olarak yumurta üretimi hızlı büyümeye devam etmektedir. Tavuk ve yumurtanın son derece faydalı ve ucuz olması insanların bu yönde tüketim yapmasını sağlamaktadır. Tavuk ürünleri son derece sağlıklı ve lezzetlidir bu neden gün içerisinde sürekli tüketilmektedir. Kanatlı hayvan yetiştiriciliği sektörü tüketime bağlı olarak sürekli gelişmeye devam ediyoruz. Özellikle büyükşehirlerinde kenarlarında kurulan tavuk çiftlikleri hızlı tüketime katkı sağlamaktadır. Ülkemiz dünyada tavuk üretimi sıralamasında ilk sıralarda yer alır 1990 sonrasında yapılan yatırımlar ve bu sektöre yönelik ilginin artmasının ardından hızlı bir büyüme yaşanmıştır.

Teknolojinin etkin kullanılması ve modern tekniklerle sayesinde çok hızlı bir üretim yapılıyor.  Lohman Brown yarka cinsi tavukların yetiştirilmesinin en temel nedeni yumurta üretimidir. Sağlıklı, kaliteli ve çok sayıda yumurta sahibi olmak isteyen çiftlik sahipleri ya da bireysel üreticiler bu cins tavuklara ilgi gösterirler. Yarka olarak ya da civciv olarak alıp yetiştirmek mümkündür yarka olarak almak daha az risk almak demektir. Sağlıklı yarkalarla hemen üretime başlanabilir. Yarkanın anlamı yumurta vermeye başlayan piliç ya da tavuğu ifade eder. 17 ile 20 haftalık olan tavuklara yarka denmektedir bu tavuklar bu süreden sonra yumurta vermeye başlarlar. Tavukların cinsine göre ve yetiştirilme şartlarına göre yumurtaların kalitesi ve sayısı değişmektedir. Ülkemizde genel olarak iki çeşit tavuk yetiştiriciliği yapılır biri tavuk etinden yararlanmak adına tavuk yetiştiriciliği diğeri de tavuk yumurtası üretimi için yapılan yetiştiriciliktir. İki tür içinde uygun şartların yakalanması gerekir. Tavuk yetiştiriciliğinde doğru adımlar atıldığından çok güzel kazançlar elde edilebilir. Çoğu kimse çok kârlı olduğunu düşündüğü için tavuk ürünleri ve yumurta sektörüne girmek istemektedir. Bunun yanında son dönemde organik yumurta yetiştiriciliği de çok ilgi görmüş durumdadır. Bundan kaynaklı olarak da Lohman Brown cinsi tavuklar çok tercih edilir. Bu tavuklar çok dayanıklı oldukları yaz sıcaklarından ve kışın soğuğundan etkilenmezler. Bunun yanında her türlü ortama kısa sürede adapte olabilirler. Yumurta verimi konusunda da iyi olan bu tür kısa sürede çok kaliteli yumurta üretimi sağlamaktadır. Yumurta sektöründe yer almak isteyenler veya bahçesinden organik yumurta üretimi yapmak isteyenler kesinlikle bu cins tavukları tercih etmelidirler. Lohman Brown sadece ülkemizde değil tüm dünyadaki yumurta üretimi yapan çiftlikler tarafından tercih edilir. Son zamanların en akıllı yatırımları arasında organik yumurta yetiştiriciliği gelmektedir. Özellikle büyükşehirlerde organik ürünlere yönelik ilgi artmıştır. İnsanlar daha sağlıklı beslenmek ve sevdiklerine daha sağlıklı yiyecekler yedirmek adına organik ürünleri tercih eder. Her gün günlük olarak kahvaltı sofralarında tüketilen yumurta içinde organik olması çok şey ifade eder.

Bu sektör içerisinde girmek için Lohman Brown ya da Ataks tavukları gerekir.  Tavukların yanı sıra yetiştiricilik için gerekli koşulları da sağlamak gerekir. Her şeyden önce uygun bir alan ya da çiftlik kurmak çok önemlidir. Bireysel olarak yetiştiricilik yapmak istiyorsanız bir bahçe ya da toprak alan ayırmanız yeterli olacaktır. Buraya kuracağınız küçük bir bahçe ve kümes ile kolayca yetiştiricilik yapabilirsiniz. Ancak profesyonel olarak yumurta tavuğu yetiştiriciliği yapmak istiyorsanız gerekli tüm adımları dikkatli bir şekilde atmanız gerekir. Uygun bir alan ve tavuk çiftliği kurulmalı bunun yanında alınan yarkaların düzenli olarak sağlık kontrolleri yapılmalı gerekli kümes şartları sağlandıktan sonra uygun yemler verilmelidir. Gerekli düzeni oluşturduktan sonra kısa sürede yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Yumurta tavuğu yetiştiriciliği çok karlı bir iştir Türkiye’nin her bir tarafından organik yumurta konusunda talep vardır.

Facebook Sayfamız
Call Now ButtonHemen Ara