• 0538 248 72 62
  • kayseriyarka38@gmail.com

Yarka Satışı

Yarka Satışı

Yumurta tüketimine paralel olarak yarka satışlarında giderek artmaktadır. Günlük tüketimin en önemli parçalarından birisi haline gelen yumurtalar çok faydalı olmasıyla bilinmektedir. Uzmanlar her gün en az bir yumurta tüketimi yapılmasını tavsiye eder hem çok besleyici hem de içerisinde çok sayıda protein bulundurması nedeniyle günlük tüketim içerisindeki payı çok büyüktür. Tadının çok sevilmesi, faydalı olması ve çok sağlıklı bir gıda olması nedeniyle ülkemizde yumurta tüketimi çok fazladır. Tüketim fazlalılığı üretime de yansımıştır ticaret hayatına girmek isteyen çoğu kimse yumurta üretimini aklından geçirir.

Yumurta sektöründe kaybetme diye bir durum yoktur en az ticari riskin olduğu sektör olarak belirtilir. Kaliteli yumurta üretimi yapmanız için kaliteli yarka tavuklarını satın almanız gerekir. Gerekli koşullar oluşturulur ve kaliteli yarkalar alırsanız kısa sürede etkin bir yumurta üretimi safhasına geçersiniz.  Ülkemizde çok sayı

yer yapan yer vardır ancak her yerden yarka tavuk satın almak doğru değildir. Tavukları satın alacağınız yerler kesinlikle profesyonel hizmet sunan ve deneyimli firmalar olmalıdır. Yarka tavuklarının sağlıklı olması çok önemlidir. Yumurtlama aşamasında alınan yarkaların hasta olduğu çok sonradan anlaşılır ve diğer tavukları da kısa sürede etkiler böyle bir durumda tüm emeğiniz ve zamanınız boşa gitmiş olur. Yarka çiftliği kurmak istiyorsanız ya da kendiniz bahçenizde yumurta üretimi yapmak istiyorsanız kesinlikle tavsiye edilen ve güvenli yerlerden satın almalısınız. Toplu olarak yarka satın almak istediğiniz tavukların cinsine, sağlık kontrollerine özen göstermelisiniz. Yumurta üretimi için dünyada ve ülkemizde tercih edilen cins tavukları iyi bilmek gerekir. Ülkemizin koşullarına en iyi uyum sağlayan tavuk cinsleri Lohman Brown ve Ataks cinsi tavuklardır. Bunlar çok verimli olmasının yanında ülkemizin her türlü iklim koşuluna karşı çok dayanıklıdırlar. Bu cins tavuklar çok kısa sürede içinde bulunduğu ortaya ayak uydurabilirler. Bir tavuğun kaliteli yumurta vermesi için bulunduğu ortaya alışması gerekir ne kadar kısa sürede alışırsa o kadar çabuk yumurta vermeye başlar. Olanaklarınız varsa bu cins tavukları civciv olarak alıp da yetiştirebilirsiniz tabi bu durumda çok kapsamlı bir plan ve program hazırlamanız gerekir. Tavukların geçiş dönemlerine göre uygun yemler verilmeli, periyodik olarak aşıları ve bakımları yapılmalıdır. Tavuklar civciv, piliç ve tavuk dönemlerinde farklı şartlarda yetiştirilir ve farklı uygulamalar yapılır. Yumurta üretimi yapmak isteyenler için en ideal olanı hazır yarka tavukları almaktır. Bu şartlar alınan tavuklar için sadece uygun kümes hazırlamanız ve periyodik olarak bakımlarını yapmanız yeterli olacaktır. Kümesin ya da tavuk çiftçiliğinin büyüklüğüne göre önlemlerinizi daha çok almanız gerekir. Yumurta tavukçuluğu için en iyi dönem tavukların 17-20 haftalık olduğu dönemdir. Yumurta üretimi yapmak isteyenler mutlaka bu aralıktaki yarkaları tercih etmelidirler. Yarka satışı yapmak isteyen kişiler bu cins tavukları civciv döneminden itibaren yetiştirmeleri gerekiyor. Bu da büyük bir risk almak demektir yetişmiş tavukla civciv döneminden itibaren tavuk yetiştirmek çok farklıdır.

Bu koşulları sağlayabilmeniz için tavuk yetiştiriciliği ya da yumurta üretimi konusunda deneyimli olmanız gerekir. İlk defa bu işi yapacak kişiler direk yarka yetiştiriciliği yapamazlar onlar için en ideal durum hazır yarka tavuklarını alıp bunlar üzerinden üretime geçmektir. Kendi arazilerinde yumurta yetiştirmek isteyenler içinde en ideal cins Ataks ve Lohman Brown tavuklardır. Bu tavuklar organik yumurta yetiştiriciliği için çok uygundur. Bahçeye kurulacak bir kümese çok çabuk adapte olurlar çevrelerindeki böcekler beslenerek doğal yumurta verirler. Organik yumurta için uygun koşulları karşılamak önemlidir.

admin

Yarka Satışı” üzerine bir düşünce

HarunYayın tarihi  11:01 pm - Oca 23, 2017

Ataks yarka fiyatları nedir 2000 adet almayı düşünüyoruz

Yorumlar kapalı

Facebook Sayfamız
Call Now ButtonHemen Ara