• 0538 248 72 62
  • kayseriyarka38@gmail.com

Yumurta Tavuk Fiyatları

Yumurta üretimi içerisinde olan firmaların dikkat etmeleri gereken en önemli noktaların başında tavuk cinsi seçimi geliyor. Çünkü her tavuktan beklenen verimin elde edilmesi mümkün değil. Bunun içinde öncelikli olarak yapılması gereken konu tavuk ırkları konusunda bilgi edinmektir. Ancak bu bilgileri edinirken de mutlaka dikkatli olmak gerekiyor.  Yumurta tavuk fiyatları sitemiz üzerinde ayrıntılı bir şekilde yer almaktadır.

Organik Yumurta Üretimi

Organik yumurta üretimi denildiği zaman ilk önce dikkat edilmesi gereken konu tarım bakanlığının belirlemiş olduğu standartlara uygun olmasıdır. Bu anlamda firmamız yumurta üretiminde kalite ve standartlara büyük önem vererek gerekli sertifikaya sahiptir. Modern tesislerimiz ve arazilerimiz yumurta ve yarka üretiminde bakanlık tarafından belirlenmiş olan kurallara uygun bir şekilde hazırlanmıştır.

Organik yumurta üretiminde açık arazinin doğru bir şekilde hesaplanması gerekir. Buna göre bir tavuk için ayrılması gereken standart alan büyüklüğünün doğru bir şekilde hesaplanması şarttır. Firmamız Kayseri Yarka yumurta tavukçuluğu sektörü içerisine gerekli olan her türlü donatıyı da kendi bünyesinde barındırmaktadır. Organik yumurta üretimi günümüzde en çok dikkat edilmesi ve rağbet gören alanların başında geliyor. Dolayısıyla kümesinizde ne kadar çok kanatlı hayvan yetiştiriyorsanız buna göre gerekli olan düzenlemelerinde olması gerektiği şekilde yapılması şarttır.

Firmamız bünyesinde yer alan kapalı kümeslerimiz hijyenik ve de mikrop ve kir barındırmaz. Bu da yumurta tavuklarının daha da sağlıklı bir şekilde yetiştirilmesinde önemli bir ölçektir. Bizim üretimini gerçekleştirmiş olduğumuz yumurta tavukları bu anlamda sektördeki en güçlü olan kanatlılar arasındaki yerini de almıştır.

Kümes içerisinde tavuklarınızın konforunu sağlayabilmek önemlidir. bu anlamda yemlik ve de suluklarında doğru ve hijyenik bir şekilde ayarlanması gereklidir. Bir kümeste olması gereken 20 tavukta bir yemlik ve bir suluktur. Bu anlamda Kayseri Yarka üretim noktasında bu tür ayrıntılara her şekilde dikkat etmektedir.

Yumurta tavuk fiyatları sektörü bugünkü geldiği noktaya kadar getirmeyi de başarmıştır. Uygun fiyat seçenekleri sunularak daha çok insanımızın tüketilmesinde de katkı sağlayıp her zaman sektörün daha da ileri doğru gitmesini amaçlamaktayız.

Bir kapalı kümesiniz varsa bu durumda içeriye güneşinde doğru bir şekilde alınması ve bu anlamda havalandırma sistemlerinin de nasıl olması gerektiğini bilmelisiniz.

Kapalı kümesinizin pencereleri olmalı içeriye güneş almalı ve havalandırma sistemi de olmalıdır.

Kümesiniz ve tesisinizin içerisinde beton malzemeden üzeri kapaklı gübre çukuru olması gerekir..

Çiftlik içerisinde hijyenik yumurta depo binası ve yem binası olmalıdır.

Alacağınız yumurta cinsi tavukların 3 günlük civciv alıp kendi olanaklarınızla organik sertifikalı yemler ve organik sertifika şartlarına göre yetiştirmelisiniz.

Firmamız Kayseri Yarka organik yarka üretimi ve satışı gerçekleştirmektedir. Bizimle iletişime geçerek yumurta tavuk fiyatları konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.  Firmamız sektör içerisindeki en kaliteli yarka tavuklarının üretimini gerçekleştirerek sağlıklı tavuklara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Facebook Sayfamız
Hemen Ara